Úterý , 08. 07. 2025

Nora

Který zdroj do HTPC? Přece notebookový!

29. 12. 2007

Výběr zdroje pro „obývákový počítač“ neboli HTPC je největším oříškem v celé jeho stavbě. Protože jako HTPC volíme maximálně úsporné a tiché sestavy, jsou nám běžné 300 a více wattové PC zdroje celkem k ničemu. Škoda, že výrobci zaspávají dobu. Ale něco se přece jen najde, třeba PicoPSU, který umí využít notebookovou nabíječku.

Na dnešní moderní HTPC by nám stačil 100-150W zdroj, ale takový běžně nekoupíte. Zbývá tedy zvolit nějaký 300W klasický PC zdroj s tichým 12cm ventilátorem (800-1500 korun). Podstatně dražší volbou (2500 korun a více) je koupě pasivně chlazeného PC zdroje. Možná jste stejně jako já se zaujetím hleděli na externí zdroje notebooků a dalších zařízení, které žádné ventilátory nemají. Proč nic podobného není na PC?! Škoda mluvit… Jedna možnost naštěstí přece jenom existuje. PicoPSU 120W DC-DC Power Converter. Tento miniaturní „převaděč“ dokáže proměnit notebookový nebo jiný zdroj na takový, který použijete s úsporným počítačem nebo HTPC.

Celé zařízení je opravdu miniaturní. Ještě aby nebylo, když spoléhá na externí zdroj. Samotné PicoPSU stojí 39 USD (asi 500 korun). K tomu lze zvolit nový výkonější (120W) notebookový adaptér v ceně okolo 1000 korun, nějaký bazarový starší adaptér, nebo jiný zdroj stejnosměrného proudu. Trochu komplikované, ale možné. Alespoň do doby, než výrobci přijdou s hotovým produktem splňujícím naše požadavky… Za zmínku určitě stojí i další podobné produkty z nabídky Logic Suply. 

PicoPSU jsme testovali při stavbě HTPC pro odvážné. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek