Čtvrtek , 02. 05. 2024

Zikmund

Evolve DT-1201: necitlivě jednoduchý set-top-box

23. 09. 2009

Digitalizace je v plném proudu a někdo by mohl potřebovat jednoduchý a levný DVB-t set-top-box. Třeba k televizoru do ložnice nebo něco podobného. Evolve DT-1201 je levný a jednoduchý. Škoda, že citlivost tohoto tuneru je tak špatná, že uplatnění bude hledat těžko.

Evolve DT-1201 je malá krabička, která nemá displej. To je v tomto případě dobře. Na předním panelu jsou jen indikační diody, které nikterak neruší a tlačítka pro přepínání programů. Zadní panel nabízí jen nejzákladnější konektory. Televizor připojíte jen přes SCART, trochu navíc je zde digitální koaxiální audio výstup – přece jenom, pokud by někdo chtěl lepší zvuk přes AV receiver, asi by jej neřešil takto levným výrobkem. Tuner je průchozí, proto je zde jak anténní vstup, tak výstup, což vám ušetří peníze za rozdvojku (modulátor pro staré TV ale neobsahuje). V balení není ani jeden kabel, což je poněkud smutné.

Jak jsme zde již nesčetněkrát psali, u televizorů a set-top-boxů je velmi důležité dálkové ovládání. Přicházíte s ním do styku velmi často a musí být proto takové, aby vás neustále neštvalo… Evolve má typický levný menší ovladač s gumovými tlačítky. Nic moc, ale přístroj na povely reaguje svižně a směrovost je dostatečná.

Neméně důležitou věcí je citlivost tuneru. Na tom závisí, kolik toho vůbec naladíte a zda to bude ke koukání. Zde ovšem DT-1201 narazilo na naše ztížené testovací podmínky a zdatného soupeře. Tím je digitální tuner obsažený v televizoru Panasonic TH-42PX80E. Zatímco plazma Panasonic naladí 3 multiplexy a u jednoho z nich má jen sporadické problémy s rušením signálu (od projíždějících starých aut a motocyklů). Evolve přitom naladil jen multiplexy dva, přičemž jeden byl nekoukatelný. A to je katastrofální výsledek.

K TÉMATU  Apple otevírá App Store emulátorům retro her

Tím pádem tento jinak ani přehnaně dobrý, ale ani vysloveně špatný produkt, lze doporučit snad jen do míst s bezvadným příjmem. Ovládání a možnosti přístroje jsou dále dosti podobné s dříve testovaným modelem, proto případné zájemce odkážeme tam. Stěžejní „momenty“ z ovládání přístroje najdete i dále na fotografiích.

Cena: cca 700 Kč s DPH. 

 

Související články

DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku 
Sencor SDB 1010TU: povedený DVB-T set-top-box s USB přehrávačem 
Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek