Pátek , 10. 01. 2025

Břetislav

Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

07. 10. 2008

Zatím co předchozí model velepopulární řady Genius SW-HF si s označením polepšil oproti předchůdci jen o číslici 5 na 5005, novinka zaokrouhluje velkým skokem hnedle na 6000. Letmo se podíváme, jaké razantní změny k lepšímu se udály, že si takový mílový skok v označení řady zasloužily. Nová sestava reproduktorů Genius SW-HF 5.1 6000 jednoznačně vychází ze svého předchůdce. Zpracování povrchu reproduktorů zůstává stejné včetně oblíbeného višňového dekoru. Přední textilní mřížky reproduktorů dostali jemné zaoblení, ale nejpatrnějším rozdílem oproti předchůdci je na první pohled čelní strana subwooferu. Na té se usídlil veliký stavový displej zobrazující základní informace o hlasitosti, vstupu signálu atd. Trochu se obáváme, jestli jeho modré podsvícení nebude příliš rušivé, nebo zda půjde zcela vypnout. U některých sestav je totiž integrace takového displeje spíše na škodu, zvláště pokud nepříjemně prosvětluje celou místnost.

Genius SW-HF 5.1 6000

To, co na první pohled vidět není, je zvýšený výkon sestavy. Satelity si polepšily o 5W na solidních 20W se zachovanou impedancí 8ohmů. Satelitní bedýnky přitom tvoří vždy jeden 4’’ třípásmový reproduktor doplněný 1’’ výškovým (kromě centru, kde jsou třípásmové dva). Taktéž subwoofer posílil ze 75 na rovných 100W, takže lze předpokládat, že příznivci dunivých basů si přijdou na své. Celkový frekvenční rozsah Genius udává 40 Hz-20 kHz s odstupem signálu od šumu 80dB. Konektorová výbava zůstává stejná, tedy jeden 5.1 a tři stereo RCA vstupy. Přepracovaný je placatý dálkový ovladač. To nejdůležitější, tedy jak to celé dohromady hraje, se dozvíme pochopitelně až po redakčním testu, ke kterému se snad do konce roku dostaneme. Protože jsou už reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v prodeji (cca 2800Kč s DPH), vyzýváme všechny, kteří už je mají doma, aby se neváhali k jejich kvalitě vyjádřit v naší diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek