Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

07. 10. 2008

Zatím co předchozí model velepopulární řady Genius SW-HF si s označením polepšil oproti předchůdci jen o číslici 5 na 5005, novinka zaokrouhluje velkým skokem hnedle na 6000. Letmo se podíváme, jaké razantní změny k lepšímu se udály, že si takový mílový skok v označení řady zasloužily. Nová sestava reproduktorů Genius SW-HF 5.1 6000 jednoznačně vychází ze svého předchůdce. Zpracování povrchu reproduktorů zůstává stejné včetně oblíbeného višňového dekoru. Přední textilní mřížky reproduktorů dostali jemné zaoblení, ale nejpatrnějším rozdílem oproti předchůdci je na první pohled čelní strana subwooferu. Na té se usídlil veliký stavový displej zobrazující základní informace o hlasitosti, vstupu signálu atd. Trochu se obáváme, jestli jeho modré podsvícení nebude příliš rušivé, nebo zda půjde zcela vypnout. U některých sestav je totiž integrace takového displeje spíše na škodu, zvláště pokud nepříjemně prosvětluje celou místnost.

Genius SW-HF 5.1 6000

To, co na první pohled vidět není, je zvýšený výkon sestavy. Satelity si polepšily o 5W na solidních 20W se zachovanou impedancí 8ohmů. Satelitní bedýnky přitom tvoří vždy jeden 4’’ třípásmový reproduktor doplněný 1’’ výškovým (kromě centru, kde jsou třípásmové dva). Taktéž subwoofer posílil ze 75 na rovných 100W, takže lze předpokládat, že příznivci dunivých basů si přijdou na své. Celkový frekvenční rozsah Genius udává 40 Hz-20 kHz s odstupem signálu od šumu 80dB. Konektorová výbava zůstává stejná, tedy jeden 5.1 a tři stereo RCA vstupy. Přepracovaný je placatý dálkový ovladač. To nejdůležitější, tedy jak to celé dohromady hraje, se dozvíme pochopitelně až po redakčním testu, ke kterému se snad do konce roku dostaneme. Protože jsou už reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v prodeji (cca 2800Kč s DPH), vyzýváme všechny, kteří už je mají doma, aby se neváhali k jejich kvalitě vyjádřit v naší diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek