Pátek , 27. 09. 2024

Jonáš

Přinesou mini-ITX desky se Sandy Bridge Celerony do HTPC svěží vítr?

30. 10. 2012

V segmentu nejmenších počítačů, které se často hodí i jako HTPC, se ponejvíce potýkáme s vysokými cenami, nebo slabým výkonem. Nové základní desky pro platformu Intel se Sandy Bridge Celerony by mohly být jednak levné a hlavně podstatně výkonnější, než ty na platformě Atom a možná i Brazos.

Pokud vám nevyhovuje žádný z produktů spotřební elektroniky, zbývá vám jediná možnost. Postavit si vlastní multimediální stroj – HTPC. Není to levné, pro mnohé ani úplně snadné, ale i my jsme se snažili v této oblasti být nápomocní.

Před nějakou dobou jsme například skládali HTPC na platformě AMD Brazos. Té konkuroval Intel se svými atomovými deskami, ale ty patřili vždy k těm výkonově slabším. Novou alternativou mohou být uváděné desky s procesory Intel Celeron 847, například Biostar NM70I-847. Její cena spadá pod 2 tisíce korun.

Jde o klasické mini-ITX desky s jedním rozšiřujícím PCI-express slotem. Desky mají integrovaný úsporný mobilní procesor Intel Celeron 847 z moderní rodiny Sandy Bridge. Ten má 2 jádra na 1,1 GHz a spotřebu do 17 W. Integrována je i grafický čip Intel HD Graphics, což bude tradičně největší slabina intelovských platforem vůči těm od AMD. Ale pro HTPC by to postačovat mělo. 

Biostar NM70I-847 může být zajímavou volbou do HTPC. Více viz specifikace výrobce

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek