Sobota , 05. 04. 2025

Miroslava

První USB 3.0 dokovací stanice s podporou 4K

18. 09. 2014

18. 09. 2014

Najdete jej pod nepříliš „sexy“ jménem SenseVision CSV-3103D u značky Club-3D, známé výrobou levných grafických karet.Co konkrétně tedy získáte po připojení této krabičky k vašemu ultrabooku, notebooku, počítačí prostřednictvím jediného USB 3.0 portu? Samozřejmě můžete stanici připojit i k USB 2.0, avšak 4K rozlišení se nedočkáte.

Pokud jde o grafické porty, vzadu nechybí žádné z moderních digitálních grafických rozhraní: DVI (max. rozlišení 2048 × 152), HDMI i DisplayPort, přičemž slibované 4K rozlišení (3840 × 2160) zvládne tato externí grafická karta přo obnovovací frekvenci 30 Hz, což není mnoho. Dále na zadní straně nechybí RJ45 pro gigabitový Ethernet, USB 3.0 port s podporou nabíjení výstupním proudem až 1,5 a samozřejmě napájecí konektor (spotřeba při zatížení činí asi 14 W).

TIP: USB 3.1 bude mít nový konektor

Boční stranu doplňují další dva USB 3.0 porty s audio vstupem a výstupem. Pokud vám to za 169 USD (asi 3 600 Kč) přijde jako dobrý nákup, v říjnu „sjíždějte“ eshopy. Podporované operační systémy jsou Windows 7 SP1, Windows 8 / 8.1.

Zdroj: Club 3D, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek