Středa , 23. 04. 2025

Vojtěch

Recenze BML CarCall BT-3 – telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

30. 07. 2019

30. 07. 2019

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Video z vybalování jste si mohli prohlédnout dříve (omlouvám se za kvalitu, špatně jsem si nastavil program na stříhání a kompresi). To ukázalo, že kromě reproduktoru kupujete i poměrně dlouhý USB kabel včetně nabíječky, kterou jsem také v autě neměl.

Zde to chápejme tak, že jste ušetřili minimálně 100 Kč. A to se při této ceně počítá, protože nabije i telefon (např. při dlouhé cestě neřešíte baterii u zapnuté navigace apod.). Nabíječka má červenou diodu a ukazuje, zda zrovna nabíjí. Výstupní proud nám zůstal utajen.

K nabíjení reproduktoru ji nebudete používat často, navíc jeho umístění na sluneční cloně to trošku znepříjemňuje při jizdě. Děkujme tedy, že akumulátor vydrží opravdu dlouho. Nevíme, zda slibovaných 600 h a 5 hodin hovoru, ale od koupě jsem jej nenabíjel a stále se nevybil. Musím přiznat, že moc netelefonuji. Ale zrovna během dovolené a několikahodinových přesunů byl v režimu připojení s telefonem stále.

Potěší minimalisty

Montáž je banální, kovovou sponu protáhnete úchyty na zadní straně reproduktoru a nasadíte na sluneční clovnu. U spony dejte pozor, má ostré hrany, můžete se říznout. Chlapi, rozhodně to nenechávejte na ženách.

Samotná kvalita reprodukce zvuku z telefonu je dostatečně hlasitá, i když s tendencí k menší rezonanci při nejvyšších hlasitostech, které jsem zvolil při otevřeném okénku. Přestože BML CarCall zvládne logicky přehrát hudbu z mobilu (včetně posouvání skladeb apod.) jako klasický bezdrátový reproduktor, jímž z principu je, doporučovali bychom jinou alternativu (jako FM transmitor).

K TÉMATU  Logitech Squeezebox Radio receiver: Nejinternetovější z internetových rádií

Pokud vaše autorádio nepodporuje vymoženosti jako přehrávání MP3, postrádá AUX-IN a o nějakém USB vstupu nikdy neslyšelo, raději si nalaďte oblíbenpou FM stanici. Bude vám lépe… :o) Nicméně, to lze. Při troše velkorysosti, představím-li si nějakou „vylítanou“ Feldu bez rádia a kdo ví čeho všeho ještě, může a bude to lepší než nic.

Hůře zařízení hodnotí kamarádi na druhém konci „bezdrátu“, kteří si občas postěžují na nesrozumitelnost (v létě mívám otevřená okénka). Nicméně nakonec jsme si porozuměli pokaždé a domluvili se, což rozhoduje, dle mého názoru. Možná by neuškodil dvojitý mikrofon a funkce potlačení šumu. Nežádali bychom však v danou chvíli přehnaně moc za cenu dvou a půl krabičky cigaret nebo láhve vína?

Vezmete-li v potaz, kolik zaplatíte za rádio s BT a možností funkce handsfree, vůbec nejde o marnou koupi. Zaplatí se již s první pokutou, kterou nebudete muset odvést policistům, nemluvě o bodovém kontu řidiče. Kamarád by nesouhlasil, ale, pro poměr cena / výkon, výbavu i snadnost montáže a manipulace, si BML CarCall BT-3 zaslouží ocenění našeho webu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek