Úterý , 07. 01. 2025

Vilma

Recenze Hemmer Iron 3 LTE – tři písmena mění vše

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

19. 08. 2020

19. 08. 2020

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Vzhledově nepoznáte rozdíl, jde stále o chytrý telefon s úhlopříčkou 5,5palce a shodným rozlišením displeje, odolné šasi nemění rozložení tlačítek, splňuje standard IP68 i odolnost proti pádu (z 1,5 m) apod. Zde veškeré podobnosti začínají i končí…

K dispozici jsou dvě barevné kombinace kovových lišt – šedá  oranžová (ta vypadá ve skutečnosti lépe).

Proč jako GTI?

Upřímně přiznáváme, že naše očekávání zdaleka nedosahovala úrovně fanynky před koncertem Justina Biebera. O to větší bylo naše překvapení při rozbalení nabídky s parametry telefonu. Podporu 4G jsme čekali dle názvu, nikoliv pak 8jádrový procesor (stejný jako v o dost dražším Hammer Blade 2 Pro), podporu NFC či 13Mpixelový fotoaparát atd. Více operační paměti (3 GB) a větší úložiště (32 GB) vnímáme jako nutný krok pro udržení, resp. vyrovnání, konkurenceschopnosti.

Kompletní specifikace nabízí výrobce k nahlédnutí.

Výkon i výdrž hodnotíme rozvážným: „Hmmm,“ mourých mužů. V dané cenové kategorii, už jde o hodnoty, které budou mít v souboji s konkurencí svoji váhu. Osobně nás příjemně překvapilo, že překonává dražšího „bratra“ z portfolia myPhone. Poměru cena / výkon (počítejme sem i výbavu) konečně rádi zatleskáme. Hmmm?

  Hammer 3 Hammer 3 LTE Blade2 Pro
PCMark for Android
Work 2.0 N/A 5216 4883
Storage 2826 6020 N/A
Výdrž baterie (Work 2.0) 13 h 8 min. 17 h 17 min. 10 h 37 min.
3DMark for Android
Sling Shot N/A 716 N/A
IceStorm Extreme 8059 7957
GFX Bench 5 (OpenGL)
Aztec Ruins (Normal) N/A 429 408,5
Car Chace 493,6 467,8
T-Rex 431,9 1901 2011
ALU 2 N/A 956,2 925,5
T-Rex (battery) 556,2 min. 565,6 min. 394,4 min.
Antutu Benchmark
Skóre 38452 98807 103754
CPU N/A 39716 40883
GPU 14563 14879
MEM 26448 31881
UX 18283 16111
K TÉMATU  Panasonic DMR-EX78EP: letošní špička mezi rekordéry?

Zkoušeli jsme různé programy, 3D hry a nenarazili jsme na nedostatek výkonu ani u náročnějších her jako Asphalt 9. Samozřejmě počítejme s limitem 3 GB operační paměti, protože Android 9 spolyká průměrně kolem 1,5 GB. Odlehčená verze Go, jako u slabšího předchůdce, by šlapala jinak a líbila by se nám tu, i když sem nepatří. Přesto byl systém prostý různého softwarového balastu.

TIP: HAMMER IRON 3 – TĚLO CHLAPA, SRDCE SRABA?

Akumulátor jsme neměřili přesně na hodiny a minuty. Po několikatýdenním používání, můžeme potvrdit, že powerbanka již nemusí být standardní výbavou na každý den. Pokud si pohlídáte nabití, během dne vás telefon nevyšplouchne ani při intenzivním telefonování, focení, hraní či několikahodinovém použití navigace apod. Pokud si nepotrpíte na neustálé držení telefonu v ruce, jen telefonujete, občas stáhnete nějaký mail či si přečtete článek (třeba z našeho webu :o), dva dny se nemusíte obávat o nedostatek šťávy, možná tři.

Iron man 3 v lepší kondici

Pak tu máme další vylepšení jako schopnosti v oblasti konektivity – tedy podpora 4G LTE sítí, nejnovější standard Bluetooth 5.0 či NFC pro platby mobilem. V cenové kategorii kolem 4 000 Kč adekvátní funkce.

Upgradu se dočkaly fotoaparáty, zadní nyní disponuje až 13 Mpix a rozumnými funkcemi – možnost ručního nastavení parametrů obrázku (tzv. profesionální režim), nočním režimem, podvodním fotografováním. LED dioda je nicméně slabší než u Hammeru 2, což nemusí být na škodu. U toho mi občas někdo řekl, že v noci svítí zbytečně moc. Fotoaparát má navíc při použití s bleskem tendenci fotky v místnosti přesvětlovat. Ostření je pomalé, chce to cvik. Kvalitou se nám fotografie zamlouvají. Dokonce i noční, focené „z ruky“ na noční režim, nejsou jen mazanicí.

U displeje oceňujeme jas, pozorovací úhly i podání barev, nemáme výhrad. Na co není spolehnutí, je automatické přizpůsobení jasu displeje. To si dělá, co chce. Mono reproduktor stačí na zvonění, v nouzové situaci snad pro hands free hovor v držáku v autě, pokud nejdete zrovna kolem vlakového nádraží či stadionu. My samozřejmě doporučujeme pro poslech hudby či rádia nějaký lepší externí reproduktor či bezdrátová sluchátka.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek