Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Diskuze k článku

14 komentářů

 1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
  Jen bych chtěl dodat, že společně se sluneční clonou mám na objektivu jako ochranu UV filtr. Kombinace mi vyhovuje hlavně v plenéru, ale mám to na kameře trvale. Ocenil jsem to hlavně na Sahaře.

  1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
   Ano. Toto spojení je ideální. Ochrana objektivu skleněným filtrem (pouze kvalitním = drahým) zaručuje účinnou ochranu proti nečistotám, které by normálně ulpěly přímo na přední čočce. Jen je potřeba filtru s vhodnou obrubou, aby v ní sl. clona dobře držela. Je mnoho filtrů, které mají tak tenkou objímku, že je v ní sotva jediná spirála závitu a taková vhodnou opravdu není.

 2. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
  Dobrý den pane Nohejl,
  pozorně jsem si přečetl Vaši recenzi sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy videokamer, včetně dvou komentářů a jelikož v orig. příslušenství CANON
  jsem pro mou kameru sluneční clonu nenašel, uvažuji o koupi recenzované sluneční clony Mennon DV-SW pro svou FHD kameru CANON LEGRIA HF M306 a to včetně UV filtru. Podle specifikace manuálu má tato kamera
  • Objektiv f=4,1-61,5mm, F/1,8-3,2, 15x optický zoom
  • Průměr filtru: 37 mm
  Originální filtry CANON FS-H37U nepředpokládám pro jejich vysokou cenu, ale alternativní kvalitní náhradu
  Pokud je to z Vaší strany možné, prosím Vás o laskavé sdělení, zda sluneční clona Mennon DV-SW je kompatibilní (samozřejmě o Φ 37 mm) s mou kamerou a to ve spojení s UV filtrem -jeho typové označení (předpokládám neoriginální), kde objednat, zda kompletace UV filtru se sluneční clonou je možná bez případného redukčního kroužku apod.
  Neméně mne zaujaly informace z Vaší další recenze, týkající se stativu s dálkovým ovládáním (toho zejména) – Sony VCT-VPR1, ale to je již další téma.
  Za Vaši laskavost předem děkuji.
  Karl

  1. Re: Recenze sluneční clony Mennon DV-SW pro širokoúhlé objektivy
   Dobrý den, pane Karl. Děkuji za zájem a chválu. Vážím si toho. Co se týká sluneční clony samotné (k sehnání zde: http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop-cz/eshop/59-1-Video-prislusenstvi-pro-DSLR/149-2-Video-clony/5/1995-Slunecni-clona-16-9-pro-kameru-krytka-37mm-s-vyvazenim-bile-ELEMENTRIX ), je jisté, že by s ní na Vaší kameře Canon neměl být žádný problém. Co se týká UV filtru a jejich spojení, zde bych už nebezpečí viděl. To spočívá v kroužku, do kterého je daný filtr zasazen. Většinou mají tyto filtry úzkou objímku a závit je tedy velmi krátký.
   Já osobně bych nejprve zakoupil a vyzkoušel sluneční clonu. (V případě problémů se dá, zakoupena přes internet, do 14 dnů vrátit.) Na UV filtr bych tolik nespěchal. Když budete používat víčko k cloně dodávané, není třeba se o čočku objektivu nikterak obávat, protože bude uložena hluboko v cloně. Ostatně UV filtr, když na něm budete trvat, se dá dokoupit později.

   Co se týká Sony stativu, tak ten s kamerami Canon kompatibilní není!

  1. Dobrý den. AX53 má závit
   Dobrý den. AX53 má závit pokud se nepletu 55mm. Měl jsem jí a clonu s 58mm závitem si předělal a použil mezikroužek 55mm. Na rozdíl od kamery tu clonu tu mám. Chcete-li jí, za 650Kč může být Vaše. Mohu zaslat fotografie. 🙂

     1. Clona
      Díky, konečně budu mít tento problém vyřešen. Včera jsem to na zkoušku objednal.

 3. Sony FDR-AX33
  Dobrý den.

  Sháním sluneční clonu pro videokameru Sony FDR-AX33 a bohužel ji na žádném E-shopu nemohu sehnat. V článku uvádíte, že clona se vyrábí i ve velikosti 52mm, což pro tuto videokameru Sony FDR-AX33 odpovídá, že? Můžete mě proto prosím také nasměrovat na odkaz, kde by tato clona byla k dispozici? Ve výše uvedeném odkaze je totiž jen clona s 37mm, a to by asi nebylo kompatibilní.

  Mnohokrát děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Nepřehlédněte

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek