Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Diskuze k článku

10 komentářů

  1. Volil jsem UMAX VisionBook 14Wg Plus
    Volil jsem UMAX VisionBook 14Wg Plus… Repráky mi nešumí, zpočátku nešuměly, pak ano, nevím proč, asi jsem něco povrtal v systému, po instalaci SSD, nahráním windows už zase nešumí… Volil jsem kvůli většímu displeji a novějšímu procesoru… Uvidíme jak bude HW sloužit… Pravda s 240 SSD, 64 sdxd kartou, k tomu 64 USB 3 3.1 první generace jsem se dostal na 8150 korun českých, ale zatím spokojenost, idkyž Umaxy nazývají šoumeni čínských elektroodpadem… A ještě zkušenost, raději Acronis True Image 2019 stáhnout WD edition, v klasické verzi mi nešlo klonovat disk, tak jsem si udělal backup na sd kartu, spustil systém klasicky z emmc disku a pak obnova ze zálohy na sd kartě na nově namontovaný a aktivovaný disk přes správu disků dříve, reboot a šlape jako hodinky… SSD se stal automaticky C:, emmc to přiřadilo D: … Bez SD karty tedy raději klonovat, myslím Acronis to umí umí i z běžícího disku… Nakonec, přidal by se popis toho Biosu, UEFI, dost se v tom motám…

    1. Umax 14Wg
      Dobrý den, díky za zpětnou vazbu.
      Osobně volím raději čistou instalaci pomocí vytvoření instalačního USB nástrojem od Microsoftu, ale zde jsem občas přišel o ovladače, bylo třeba je dohledávat, i když Umax je nabízí už ke stažení. Ale např. u 11Wa jsem nedohledal ovladače ke kameře. Resp. je šlo doinstalovat pak z eMMC úložiště ručně z adresáře systému.
      Jinak máte pravdu, u 14Wg se dává SSD čipy dolů.

  2. WD SSD
    PS: Ještě k mé volbě a jedné zkušenosti, SSD disk jsem musel vložit naopak, tedy nálepkama dolů, tak, že nebyly vidět, jinak jsem ho ve Windows neviděl, naprosto nechápu proč tomu tak je, ale co, funguje naprosto v pořádku, týká se to modelu UMAX VisionBook 14Wg Plus…

  3. Hledám nějaký ultrabook
    Ahoj, dokážete mi někdo doporučit nějaký ultrabook? Chci, aby byl tenký, aby měl slušnou baterii. Využití především na kancelářské práce, blogování po kavárnách apod. Cena do 25000 Kč. Nejvíce se mi zamlouvá Huawei MateBook 13, ale mám po posledních zprávách vůči Huawei trochu odstup, další slušnou alternativu jsem tam nenašel. Díky

    1. Ultrabook
      Dobrý den,
      bohužel s takto drahými notebooky nemám zkušenost, ale volil bych něco od HP Envy či Dell, kvůli záruce a servisu – připlatit si CarePack apod. Osobně se mi HP nikdy nepokazilo a držely všechny notebooky dlouhé roky.

    2. Tipy na ultrabook
      Z „placatých designovek“ je mým tipem Acer Swift 3 – např. model SF314-56-52U5 (i5 8265U, 8GB RAM, 512GB SSD) je za 17 tisíc s daní. Pár kousků mé kolegyně už přes rok denně týrají a zatím ty placičky drží. O moc víc bych za notebook tohoto typu nedával, protože ta módní placatost zkrátka limituje pevnost konstrukce – zejména víka displeje.

      Když už něco dražšího, tak by to muselo být něco s odolnější konstrukcí – třeba HP EliteBook. Jenže ten je v nejlevnější konfiguraci za 28 tisíc.

      Hujahej neznám a ani znát nechci… 🙂

  4. Mikrofony Umax 13wa plus
    Hezký den,

    pořídila jsem si dnes notebook UMAX 13Wa Plus, ale netuším, kde na něm najdu mikrofony. 🙂 Omlouvám se za „blonďatý“ dotaz, ale nemohl by mě někdo nasměrovat, prosím? Děkuji moc.

  5. test
    Povedlo se mi nainstalovat Linux mint na umax Visionbook 12Wa.Dokonce v dualbootu…Vše fungovalo, ale předtím jsem musel přijít jak na to…viz. bios…
    Jelo to docela dobře. Ale povedlo se mi celý NB, dát do mrtvého stavu z důvodu špatného biosu(musel jsem odšroubovat zadní kryt a vyndat a zandat konektor na baterce),tak do biosu bych se moc nevrtal. Jinak ,co se týče samotné práce na tom NB,tak to docela jde. Až jsem se divil. Občasné záseky, zamrznutí na pár vteřin se člověk nevyhne. Ale nic hrozného. Ale co by člověk chtěl za NB do 5tis.kč? Uvidí se jak dlouho vydrží…to je otázka…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek