Čtvrtek , 16. 01. 2025

Ctirad

Umax NTD38: Síťový přehrávač skoro-nové generace

07. 08. 2008

Nový síťový přehrávač od Umaxu přidává podporu kontejneru MKV a díky tomu už mu jen těžko předložíte soubor, který nezvládne. Kromě kabelu jej k síti připojíte i přes Wi-Fi, samozřejmě umí i vysoké rozlišení 1080p přes HDMI a navíc má displej, takže leccos vyřešíte i bez zapnuté televize. To vše za příznivou cenu necelých 6 tisíc.

Umax NTD38 spadá do kategorie multimediálních center, která pojmou pevný disk, ale přehrávají i z počítačové sítě nebo z internetu, případně ze zařízení připojených přes USB. NTD38 má navíc i moderní port eSata. Z obdobných zařízení jsme již podrobněji testovali Popcorn Hour A-100 a lehce se podívali na Emgeton Guru Tvix.

Jedním z nejdůležitějších parametrů přehrávače je schopnost přehrát většinu video formátů a kodeků. V tomto ohledu je IAMM NTD38 nekompromisní, zvládá s přehledem video kodeky MPEG 1/2/4, DivX, Xvid, WMV9, WMV9HD, H264, HD soubory (TS,TP,TRP) i formáty .MKV, .WMV, .AVI, .ISO, .IFO, .VOB, .MPG, .ASF, .DAT. Potíže mu nedělají ani audio formáty jako MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, apod. Samozřejmostí je podpora českých titulků (CP 1250) v textových formátech SRT, SMI, SUB.

Model IAMM NTD38 bez pevného disku je k dostání za 5 990 Kč včetně DPH. Verze s předinstalovaným 750 GB SATA II diskem stojí 8 490 Kč.

Více informací: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek