Pátek , 18. 07. 2025

Drahomíra

Univerzální dálkový ovladač SilverCrest KH2159: Šprt za 169 korun

22. 12. 2010

22. 12. 2010

Univerzální dálkové ovladače jsou stále populárnější. To lze vyčíst i z našich diskusí. Tam se objevil i další tip na superlevný produkt z Lidlu. Ten sice překonává předešlé levné tipy, ale má i své nedostatky. Seznamte se s nimi v našem doplňujícím pohledu na tento produkt.

Levnější univerzální dálkové ovladače (UDO) doposud musely vystačit s tím, že měly v paměti sadu příkazů pro konkrétní typ ovládaného přístroje. Ze seznamu kódů jste si tedy vybrali značku, tu vložili do přístroje a následně jste zjistili, zda ovladač funguje, či nikoli. Pro danou značku bylo k dispozici více kódů, takže laborování mohlo pokračovat. Otravná a ne vždy úspěšná činnost.

Tu bylo možné lehce automatizovat, když UDO vysílalo automaticky různé signály na přístroj. Jakmile ten zareagoval, věděli jste, že se blížíte kýženému kódu. Pořád ale dost velká a nejistá pruda…

Není tomu dlouho, kdy se jen dražší přístroje uměly naučit povely z původního dálkového ovládání a přiřadit je na libovolné tlačítko. S ovladačem SilverCrest KH2159 za 169 korun z Lidlu to už neplatí.

Možnost naučit dálkové ovládání povely z původního ovladače a přiřadit je libovolným tlačítkům je prostě jediná efektivní a pohodlná cesta k úspěchu. KH2159 se takto umí naučit 150 povelů. Dále je tu funkce makro, která umožní vykonání posloupnosti příkazů (simuluje několik různých stisknutí tlačítek).

Oproti předchozímu (recenze) modelu jde vzhledově o určitý posun kupředu. Máme tu také podsvětlení a informační display. Nastavení jasu je jen zcela symbolické, ale jde naštěstí zcela vypnout. Bohužel ergonomie je jen průměrná, kolébky pro volume a programy jsou malé. Sice si pro tuto činnost můžete vyčlenit směrový ovladač, ale ten mnohdy potřebujete pro jinou činnost. Stisk tlačítek je nejistý. Pro důležité funkce by se velmi hodila i nějaká další oddělená tlačítka, ale nejsou. Velký souvislý blok tlačítek slitý s numerickou klávesnicí je… asi tušíte k čemu. Za chybu lze považovat i to, že při dlouhém stisku tlačítka není příkaz opakován v cyklu. Například plazmy Panasonic se vypínají a zapínají právě sekvencí opakovaného stisku tlačítka. A to tohle UDO nenaučíte (snad makrem, ale to je jen obezlička).

K TÉMATU  Samsung LE32A756: FullHD mazel od SAMSUNGU

Jednoho dne by také bylo skvělé, kdyby se výrobci domluvili na tom, na kterou stranu budou dávat ovladače pro hlasitost a pro přepínání programů. SilverCrestu lze nakonec ještě vytknout to, že není absolutně směrový – musíte mířit přesně na ovládaný přístroj. Vzhledem k ceně, funkcím, dobrému českému manuálu je nakonec velká škoda, že tu jsou poměrně silné prohřešky v ergonomii. Ale právě vzhledem k ceně jsou s přivřením oka snesitelné.

 

 

Plusy Mínusy
+ nízká cena – velmi průměrná ergonomie
+ dobré funkce – špatná směrovost 

 

 

Tip na další univerzální dálkové ovladače

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek