Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Vybíráte repasovaný notebook jako dárek?

Potřebujete nový notebook, ale nechcete za něj utrácet desítky tisíc? Pokud vás děsí ceny za nové notebooky, máme pro vás skvělé řešení, jak vybrat kvalitní a plně funkční za přijatelnou cenu.

09. 11. 2020

Potřebujete nový notebook, ale nechcete za něj utrácet desítky tisíc? Pokud vás děsí ceny za nové notebooky, máme pro vás skvělé řešení, jak vybrat kvalitní a plně funkční za přijatelnou cenu. <--break->” src=”https://digilidi.cz/wp-content/uploads/2011/09/spacer.gif” title=”<--break-->“>Co je repasovaný notebook?<!--break--></p><div class=

Slyšeli jste už někdy pojem ,,repasovaný notebook’’? Pokud ne, pečlivě čtěte a dozvíte se jaká je jejich hlavní výhoda. Repasované notebooky jsou již použité a znovu uvedené do provozu. Můžeme mezi ně řadit dokonce i nové notebooky, které byly například vystaveny v obchodech a nebyly včas prodány, takže za dobu nabídky k prodeji nebyly nijak používány. Dále mezi ně řadíme i notebooky množstevně nakoupené pod leasingem pro využití kancelářské práce větších firem. Po ukončení tohoto pronájmu se tedy vrací zpět výrobci. Opravy a kontroly provádí zkušení odborníci nebo přímo výrobci, takže se nemusíme obávat nefunkčnosti. K prodeji jsou tedy následně dodány kompletně přeinstalované s aktualizovaným operačním systémem. Největší výhodou těchto notebooků je mimořádně nízká cena k poměrně slušnému výkonu.

Jaký vybrat notebook?

V první řadě je důležité si rozmyslet pro jaké účely notebook pořizujete. Čím lepší, rychlejší a výkonnější potřebujete, tím bude pochopitelně cena vyšší.

Osobní využití a administrativní práce

Pro potřebu osobního využití je myšleno klasické brouzdání na internetu, sledování sociálních sítí, vyřízení emailové korespondence, on-line nákupy a další. Pro tyto klasické účely je naprosto zbytečné utrácet za velmi výkonné notebooky s velkou kapacitou a skvělou rychlostí operačního systému. Kancelářské repasované notebooky, které jsou zaměřené pro jednoduché používání jsou pochopitelně cenově velmi přístupné.

Pracovní využití

Jestli však vybíráte notebook pro pracovní účely je naopak dobré se zaměřit při výběru na velký výkon a dostačující rychlost, aby jste zbytečně neztráceli vaši produktivitu tím, že čekáte až vám cokoliv naběhne. Pro tyto účely doporučujeme vybírat profesionální notebooky s vysokým výpočetním výkonem. Tyto notebooky jsou uzpůsobeny pro používání nástrojů například pro úpravu fotek, videí, návrhy interiérů nebo pro herní využití.

Na co dát při výběru pozor?

Pokud se rozhodnete ke koupi repasovaného notebooku je velmi důležité vybírat firmy, které nabízejí záruku. Přeci jen to není levná záležitost i přesto, že jsou repasované notebooky levnější než nové. Stále máme nárok na to, aby daná věc fungovala určitou dobu. Další věc, na kterou se určitě zaměřit je jestli má daný notebook operační systém a nebo ne. Notebooky bez operačního systému jsou většinou levnější, takže se nenechte oklamat nízkou cenou. Nezapomínejte se také informovat, jaký je stav baterie.

 Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek