Úterý , 08. 07. 2025

Nora

Vyhledávání v Google Chrome se právě zlepšilo

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Google Chrome
Nové Google Chrome vyhledávání

04. 03. 2024

04. 03. 2024

Jak nové funkce v Google Chrome vypadají?

Za prvé, vyhledávací pole Google na stránce Nová karta má v návrzích vyhledávání během psaní novou sekci „Lidé také hledají“. Je to krátký seznam vyhledávání od jiných lidí poté, co hledali něco podobného jako vy. Pokud například vy a někteří další lidé hledáte „Star Trek“ a mnoho z těchto lidí na to navázalo vyhledávacím dotazem „Spock“, může se vám na straně zobrazit návrh.

Kromě toho Chrome na iPhone, iPadu a Androidu nyní bude v návrzích vyhledávání při psaní zobrazovat více obrázků, namísto pouhého obrázku pro první výsledek. To se zjevně projeví pouze u „širších nákupních kategorií a produktů založených na jednodušším vyhledávání“.

A konečně, Chrome vám pro iPhone, iPad a Android nyní může poskytovat návrhy vyhledávání, i když máte špatné připojení k síti. Není úplně jasné, jak to funguje, ale pravděpodobně vám to dává návrhy automatického doplňování, jako je virtuální klávesnice, místo toho, abyste pokaždé, když zadáte slovo, pingli na servery Google pro seznam návrhů. Google říká, že to bude také povoleno pro vyhledávání v anonymním režimu.

Nové funkce přicházejí poté, co Google představil vlnu funkcí souvisejících s umělou inteligencí v prohlížeči Chrome. Vydání Chrome 122 z tohoto měsíce přidalo funkci „Pomozte mi psát“ , která dokáže změnit koncept textu na úplnější psaní, a Chrome 121 přidal organizaci skupin karet s podporou umělé inteligence a nové motivy stránek karet vytvořené z textových výzev.

Google říká, že všechny tyto funkce by měly být již k dispozici, ale možná budete muset počkat několik dní, než bude přepínač na straně serveru pro vaše zařízení povolen.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Meta (dříve Facebook) spouští svou vlastní umělou inteligenci – Meta AI. Jde o dalšího hráče na poli konverzačních chatbotů, který chce konkurovat ChatGPT od OpenAI nebo Gemini od Googlu. Pokud používáte Messenger nebo Instagram, možná už ji máte rovnou ve svém telefonu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek