Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

28. 12. 2014

28. 12. 2014

V době, kdy většina uživatelů stále používá USB 2.0 a ti nejzavilejší tvrdošíjně lpějí na svých Windows XP, přinášíme zprávu, že prvních zařízení s USB 3.1 (tzv. Super Speed +) se dočkáme do půl roku.

USB 3.1 bylo uznáno standardem již v polovině letošního roku. Během první poloviny příštího roku by s podporou standardu s teoretickou propustností 10 Gbit/s, což je asi 20× více oproti 480 Mbit/s dosažitelných pro USB 2.0, přijít ve svých produktech společnosti jako Microsoft, Intel, Apple i další velcí výrobci.

První základní desky s USB 3.1 ukázal Asus a MSI na Computexu 2014 před 7 měsíci.

S tím se ztotožňují též producenti „brouků“ (řadičů) pro další kompletovaní na základní desky apod., jakými jsou Genesys Logic, Alcor Micro, ASMedia Technology, Prolific Technology a Phison Electronics. Ti doufají v začátek dodávek kolem druhého čtvrtletí 2015.

Bez zajímavosti není ani použití nového konektoru USB typu C u Nokie N1.

Takže očekávejme toto rozhraní s novým univerzálnějším konektorem Type-C (zůstanou ale i starší typy jako nejuniverzálnější a nejznámější Type-A) na většině nových notebooků roku 2015, o čemž se budeme moci přesvědčit na blížící se výstavě CES.

Zdroje: DigiTimes, DigitalVersus, eTeknix

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Nepřehlédněte

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek