Pondělí , 07. 10. 2024

Hanuš

5 znamení, že by vaše e-mailová adresa měla být aktualizována

28. 06. 2024

28. 06. 2024

Kdy jste se naposledy opravdu podívali na svou e-mailovou adresu? Pokud od vaší první registrace uběhly roky, možná by stálo za zvážení pořízení nové, protože by mohla přinést některé výhody, které stojí za to prozkoumat. Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování, zda je čas na upgrade e-mailu.

Váš e-mail vás již nezastupuje

Vaše e-mailová adresa má pravděpodobně zvláštní místo jako jedna z vašich prvních digitálních identit. I když tento počáteční e-mail tehdy fungoval jako způsob komunikace, nyní může připadat zmrazený v čase, pozůstatek z jiné doby, než textové zprávy a sociální média zahrnovaly tolik mých online interakcí. Takže váš původní e-mail stále vyhovuje tomu, kým jste se stali? Nebo by mohl být čas na nový, který lépe odráží perspektivy a priority, které nyní zastáváte?

Lidé mají potíže se zapamatováním vašeho e-mailu

Vždy je trochu otravné, když někomu dáte svou e-mailovou adresu a o pár dní později vás požádá, abyste ji zopakovali, protože ji zapomněl nebo si ji zapsal špatně. Naše e-maily může být někdy obtížné si zapamatovat, zvláště pokud obsahují dlouhé řetězce písmen a čísel, které nejsou vždy nejintuitivnější. A nepomáhá ani to, že e-mailové služby často navrhují automaticky vygenerované adresy, které jsou jen změť náhodných znaků během procesu registrace. Pokud vás tedy lidé neustále žádají, abyste opakovali nebo přepisovali váš e-mail, nebo si všimnete překlepů v tom, jak je vaše adresa napsána v oficiálních (nebo neoficiálních) dokumentech, nebojte se věci osvěžit novou e-mailovou přezdívkou.

Změnili jste zaměření kariéry nebo odvětví

Máte v názvu mailu svou starou profesi? Možná to může lidi zmást? Pokud jste změnili kariéru nebo odvětví, je nejvyšší čas na novou emailovou adresu.

K TÉMATU  5 dobrých důvodů, proč přes noc vypojit počítač ze zásuvky

Vaše schránka je zaplavena nesmysly

Je vaše schránka neustále přeplněná spamem, akcemi, newslettery a dalšími e-maily, které vás ve skutečnosti nezajímají? Pokud ano, všechen ten nepořádek může ztěžovat rozpoznání důležitých zpráv, které chcete vidět od přátel, spolupracovníků a dalších. Když je vaše doručená pošta zaplavena věcmi, které nepotřebujete, je snadné přijít o příležitosti, termíny nebo cenné aktualizace. Je frustrující, když váš čas a pozornost směřují k e-mailům, které jen smažete. Řešení je jednoduché: vytvořte novou, čistou e-mailovou adresu, která je sdílena selektivně. Doručená pošta bez spamu znamená lepší zaměření na skutečné konverzace, na kterých záleží.

Nový začátek prostě dobrý pocit

Pokud se vám žádný z výše uvedených důvodů pro novou e-mailovou adresu nezdá přesvědčivý, možná budete chtít zvážit také symbolický nový začátek, který poskytuje. Možná jsou minulé e-maily plné vzpomínek, které byste raději neměli znovu navštěvovat pokaždé, když otevřete doručenou poštu. Nebo možná chcete věnovat adresu jen blízkým přátelům a rodině a oddělit práci a další kontakty.

Zlepší se také soukromí. Máte plnou kontrolu nad tím, kdo získá vaši novou adresu, a vyhnete se tak nechtěným kontaktům z minulých romantických zájmů, zaměstnání, organizací nebo jiných spojení, které vás digitálně doženou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek