Neděle , 20. 04. 2025

Marcela

Na podzim se těšme na USB 3.2

10. 08. 2017

10. 08. 2017

Společnost USB 3.0 Promoter Group před pár dny oznámila datum finálního zveřejnění specifikací nového standardu USB 3.2. Stane se tak v září na SB Developer Days North America. V čem se dočkáme vylepšení? Samozřejmě v přenosových rychlostech, které nyní slibují až dvě linky o rychlostech 10 Gbit/s, nebo dvě 5Gbit linky.

Tempo toku dat tedy narostlo dvojnásobně, kdy starší USB 3.1 nabízí maximálně teoretických 10 Gbit/s. Pro představu – USB 2.0 nepřesáhne 480 Mbit/s. Společnost i slibuje maximální přenosové rychlosti u externích disků okolo 2 GB/s, což nezní špatně. To v současnosti nenabídnou ani interní SSD disky, pokud se nepletu.

SSD externí disk pro USB 3.1 jsme recenzovali, poradil si bez USB C konektoru, takový jsme viděli např. u HP Pavilion x2.

Konektor se nezmění, zůstane USB C. Pokud budete chtít plně využít možností nového rozhraní, musíte sáhnout hlouběji do kapsy a koupit certifikované výrobky.

Zdroj: USB.org

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek