Pondělí , 26. 02. 2024

Dorota

Microsoft haní Chromebooky – „Win“ jsou lepší

15. 07. 2014

15. 07. 2014

Příchod levných laptopů s Chrome OS asi začíná dělat Microsoftu vrásky, podobně jako Android v tabletech. Spolu s HP slibuje ústy Kevina Turnera, Microsoft Chief Operating Officer, ještě o prázdninách notebook  „Steam PC“ za cenu 199 USD. Také posluchače poučil, proč jsou Windows lepší…

Rozhodně vtipně vyznívá i obrázek vysvětlující, v čem jsou Chromebooky horší než klasické desktopové notebooky. Vtipné nám na tom přijde zejména to, jak haní závislost „Google zařízení“ na internetu v kontextu toho, co dělá sám s Office, aktivacemi Windows i jiných aplikací apod.

TIP: Po prázdninách čekejme boom tabletů s Windows 8.1.

Podrobnější specifikace nikdo nezmiňuje. My bychom čekali některý z nových Celeronů „Bay Trail“. Naopak „Redmond“ dále slibuje, že později se dokonce chystá 7 až 8palcové zařízení (asi tablet) dokonce za 99 USD včetně operačního systému. Operačním systémem budou jistě Windows, jejichž licenční poplatky byly dříve sníženy o 70 % (na cca 15 USD) či zcela zrušeny.

Zdroj: Engadget, The Verge

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek