Čtvrtek , 28. 09. 2023

Václav

Microsoft haní Chromebooky – „Win“ jsou lepší

15. 07. 2014

15. 07. 2014

Příchod levných laptopů s Chrome OS asi začíná dělat Microsoftu vrásky, podobně jako Android v tabletech. Spolu s HP slibuje ústy Kevina Turnera, Microsoft Chief Operating Officer, ještě o prázdninách notebook  „Steam PC“ za cenu 199 USD. Také posluchače poučil, proč jsou Windows lepší…

Rozhodně vtipně vyznívá i obrázek vysvětlující, v čem jsou Chromebooky horší než klasické desktopové notebooky. Vtipné nám na tom přijde zejména to, jak haní závislost „Google zařízení“ na internetu v kontextu toho, co dělá sám s Office, aktivacemi Windows i jiných aplikací apod.

TIP: Po prázdninách čekejme boom tabletů s Windows 8.1.

Podrobnější specifikace nikdo nezmiňuje. My bychom čekali některý z nových Celeronů „Bay Trail“. Naopak „Redmond“ dále slibuje, že později se dokonce chystá 7 až 8palcové zařízení (asi tablet) dokonce za 99 USD včetně operačního systému. Operačním systémem budou jistě Windows, jejichž licenční poplatky byly dříve sníženy o 70 % (na cca 15 USD) či zcela zrušeny.

Zdroj: Engadget, The Verge

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek