Pátek , 10. 01. 2025

Břetislav

Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

07. 10. 2008

Zatím co předchozí model velepopulární řady Genius SW-HF si s označením polepšil oproti předchůdci jen o číslici 5 na 5005, novinka zaokrouhluje velkým skokem hnedle na 6000. Letmo se podíváme, jaké razantní změny k lepšímu se udály, že si takový mílový skok v označení řady zasloužily. Nová sestava reproduktorů Genius SW-HF 5.1 6000 jednoznačně vychází ze svého předchůdce. Zpracování povrchu reproduktorů zůstává stejné včetně oblíbeného višňového dekoru. Přední textilní mřížky reproduktorů dostali jemné zaoblení, ale nejpatrnějším rozdílem oproti předchůdci je na první pohled čelní strana subwooferu. Na té se usídlil veliký stavový displej zobrazující základní informace o hlasitosti, vstupu signálu atd. Trochu se obáváme, jestli jeho modré podsvícení nebude příliš rušivé, nebo zda půjde zcela vypnout. U některých sestav je totiž integrace takového displeje spíše na škodu, zvláště pokud nepříjemně prosvětluje celou místnost.

Genius SW-HF 5.1 6000

To, co na první pohled vidět není, je zvýšený výkon sestavy. Satelity si polepšily o 5W na solidních 20W se zachovanou impedancí 8ohmů. Satelitní bedýnky přitom tvoří vždy jeden 4’’ třípásmový reproduktor doplněný 1’’ výškovým (kromě centru, kde jsou třípásmové dva). Taktéž subwoofer posílil ze 75 na rovných 100W, takže lze předpokládat, že příznivci dunivých basů si přijdou na své. Celkový frekvenční rozsah Genius udává 40 Hz-20 kHz s odstupem signálu od šumu 80dB. Konektorová výbava zůstává stejná, tedy jeden 5.1 a tři stereo RCA vstupy. Přepracovaný je placatý dálkový ovladač. To nejdůležitější, tedy jak to celé dohromady hraje, se dozvíme pochopitelně až po redakčním testu, ke kterému se snad do konce roku dostaneme. Protože jsou už reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v prodeji (cca 2800Kč s DPH), vyzýváme všechny, kteří už je mají doma, aby se neváhali k jejich kvalitě vyjádřit v naší diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek