Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Raspberry Pi: Postavíte si vlastní MMC za pár stovek?

01. 03. 2012

01. 03. 2012

Znáte všechny ty multimediální síťové přehrávače typu Xtreamer, IAMM, eGreat a mnohé další? Nejsou nejlevnější. Raspberry Pi je přitom hardware velmi podobný těmto produktům a stojí pár stokorun. Co vlastně má umět a bude to dobrá platforma pro případné vlastní MMC?

Raspberry Pi jsme otestovali jako HTPC – přečtěte si recenzi

 

Raspberry Pi je kompletní miniaturní počítač velikosti blízký kreditní kartě. Je postavený kolem Broadcom BCM2835 – integrovaného systému na jednom čipu (SoC), který tvoří procesor ARM1176JZF-S na frekvenci 700 MHz, grafické jádro VideoCore IV GPU s podporou přehrávání FullHD videa (1080p30 h.264/MPEG-4 AVC high-profile decoder) a celkových 256 MB RAM.

Počítač velikosti kreditky, co přehraje FullHD video a spotřebuje maximálně 3,5 W se již začal prodávat za 35 dolarů (700 korun). Bohužel byl okamžitě vyprodán…

Mimořádně zajímavá je cena. 25 nebo 35 dolarů, podle modelu, který si zvolíte. To je v případě lépe vybaveného modelu necelých 700 korun! Pokročilejší model B má na rozdíl od modelu A navíc jeden USB konektor (celkově 2) a disponuje integrovanou LAN. Oba pak mají HDMI grafický a zvukový výstup a slot pro SD karty. Maximální spotřeba má činit 3,5 Wattu.

Pokud si tuto platformu zavřeme do pěkné krabičky, připojíme dálkový ovladač, mohlo by jít díky schopnosti přehrávat širokou škálu multimédií o zajímavé řešení pro geeky. Samozřejmě za předpokladu, že pro něj vznikne nějaký zajímavý software. Sice již nyní můžeme zvolit Linux, ale bude na komfort plnotučného systému Raspberry Pi stačit? Asi ne, proto přijdou vhod upravené distribuce zaměřené právě na MMC činnost. Pokud budou, máme se na co těšit. Jakože XBMC již bylo portováno, takže je napůl vyhráno…

 

Ukázka přehrávání videa na Raspberry Pi

Start systému XBMC a práce s médii

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

Nepřehlédněte

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek