Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Recenze Lamax Tech USB Smart Charger 6.5A – černobílý sameťák

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

12. 09. 2017

12. 09. 2017

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Kritériem pro nový zdroj k tabletu byl minimální napájecí proud 2,4 A z jednoho portu. Proto jsem zavrhl např. oblíbenou barevnou kostku Power Cube se dvěma USB porty 2,1 A. Jinak by se mi líbila, ale to je prostě málo. Tak jsem koupil v akci za 250 Kč tzv. rychlonabíječku. Ta sice dobu nabití zrychlila, ale hodně topí, i když proti té základní si vede lépe. U Lamaxu mě zajímalo, zda ho tento nešvar levných řešení trápí též. Netrápí.

Nejspíš proto, že je nadimenzován pro vyšší zátěž, než požaduje můj laptop spolu s kamerou, telefonem a reproduktorem dohromady. Funguje dobře a musím přiznat, že si na to, mít po ruce 5 portů pro nabíjení hned na stole, zvyknete rychle. Navíc nepostrádá dostatečně dlouhý napájecí kabel (120 cm), takže dosáhne do zástrčky, umístěné blízko stolu u země. Nechybí ochrana proti přepětí, proudová ochrana a jištění proti zkratu.

Kromě výkonu a hmotnosti, které zjistíte níže na obrázcích, nezapomínejme na neméně důležitou věc – vzhled a celkově solidní kvalitu zpracování.

Kombinace matné černé (ano, té, která je na dotek příjemně sametová a ráda uchovává otisky prstů, což zde nevadí) a čistě bílé mému oku zkrátka a dobře lahodí. Věřím, že by ladila dobře na stole v kanceláři generálního ředitele, tak blonďaté blogerky, která bude jistě mít zbytek hardwaru z jablečného sadu, protože je to „in“. Černobílá neurazí ani ostatní zástupce subkultur, které se bez USB neobejdou a minimálně od den samozřejmě musí dobíjet powerbanky.

K TÉMATU  Recenze Lamax GPS Locator - univerzální špion

 

Je nebo není drahý?

Cena bude rozhodovat u hodně lidí, ta doporučená 650 Kč se neliší moc ani jinde na internetu. Jistě najdete různé jiné levnější zdroje. Některé nabídnou pouze 2,1 A na jednom portu, jiné méně portů, nižší celkový výkon apod. Pak existují srovnatelné produkty od dražších značek. Volba zůstává na vás, záleží jistě na potřebě aktivních USB portů pro nabíjení.

Já jsem ke svému tabletu hledal náhradu 2A zdroje a požadoval minimálně 2,4 A, aby to mělo smysl. Koupil jsem jednoduchý malý cestovní adaptér za 247 Kč a ušetřil 400 Kč. Paráda. To zní dobře. Jenže jsem potřeboval ještě klasickou „prodlužku“ s dostatkem zásuvek a přepěťovou ochranou – zásuvek mám 8 (zbytečně moc), ochrana tu je a jako bonus vypínač – stála 249 Kč v supermarketu, kde se důchodci naštěstí zajímali o jiné věci, takže mě žádná bitka nečekala. Celkově mě tedy toto, pravda univerzálnější, řešení vyšlo na 496 Kč. Koukněme se však na Lamax vedle obrovské lišty u pracovního stolu. Osobně bych si podruhé koupil Lamax a ty malé adaptéry prodal, možná si jeden schoval na cesty.

Lamax na pracovní ploše vypadá nesrovnatelně lépe, pro mé potřeby by stačil bohatě. Oproti jiným víceportovým nabíječkám se mi líbí, že má svůj klasický kabel, který dosáhne do zásuvky, zdroj zůstává na stole. Navíc je při zátěži jen vlažný, což je asi nejlepší. Cena mi už nepřijde s odstupem a zkušenostmi tak vysoká. A kdybych vyžadoval opravdu tolik USB portů na nabíjení a trošku reprezentativní vzhled někde v kanceláři, neváhal bych.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek