Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

Více síly pro tablety s ARM Cortex-A17

11. 02. 2014

11. 02. 2014

Dodá jim ji dnes představený procesor ARM Cortex-A17, který slibuje až o 60 % více výkonu než nabídne nám z několika recenzí dobře známý Cortex-A9. Na trhu jej čekejme spolu se zařízeními pro modelový rok 2015 (u highendu již letos), přesné datum uvedení výrobce neuvedl.

Specifikace procesoru pro přehlednost shrneme v bodech:

  • jedno až čtyři jádra
  • 28nm výrobní proces
  • očekávaná frekvence 1 – 2 GHz (možná o málo více)
  • grafické jádro Mali-T720
  • hardwarová podpora výpočtů s plovoucí desetinnou čárkou (FPU)
  • NEON – rychlejší výpočty při 2D/3D grafice, enkódování / dekódování videa apod.
  • ARM and Thumb-2 – snížení nároků na množství paměti o 30 % při výpočtech
  • TrustZone security technology – zvýšení bezpečnosti při elektronických platbách

Samotné grafické jádro Mali-T720 si zaslouží vlastní odstavec, protože nabídne 1 až 8 vykreslovacích jader, pracovní frekvenci až 695 MHz a podporu OpenGL ES 3.0, OpenCL 1.1, DirectX 11 či antialiasingu FSAA 4×/8×.

Zdroje: ARM 1,2 a 3

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek