Pondělí , 20. 01. 2025

Ilona

Nový 13palcový Umax s IPS displejem

09. 05. 2017

09. 05. 2017

Spoleňost Umax plánuje koncem května na český trh uvést cloudbook VisionBook 13Wa vybavený opět Full HD displejem s IPS maticí, tentokrát s úhlopříčkou 13,3 palců. U tohoto modelu opouští ozkoušený Intel Atom směrem k úspornému Celeronu N3350 s jádrem „Apollo Lake“.

TIP: VisionBook 14Wi Plus – vítej, Godote, černá ti sluší

Procesor Intel Celeron N3350 nabídne velké rozmezí frekvencí od základní 1,1 GHz po 2,4 GHz při automatickém přetaktování. Grafické jádro dosahuje na maximální takt 650 MHz, což je oproti 500 MHz u Atomu x5-z8300/8350. Oproti Atomu čekejme pouze 2 výpočetní jádra a vyšší TDP 6 W, přičemž SPD (tedy standardní příkon) činí 4 W. Nechejme se tedy překvapit, zda výrobce zůstal u pasivního chlazení, což očekáváme. Uvidíme, jak se vyšší spotřeba procesoru projeví na zahřívání šasi.

Operační paměti nabídne 3 GB, oproti 4 GB u 14Wi Plus a eMMC zůstává na 32 GB. Nechybí dvojic USB portů 2.0 a 3.0 apod. Akumulátor má mít pouze poloviční kapacitu oproti předchozím 14palcovým modelům, tedy 5 000 mAh při napětí 7,4 V (tedy dvojnásobném). Dokáže naplnit slibovanou výdrž kolem 8 až 10 hodin? Mohl by. Uvidíme v recenzi, kterou vám chceme nabídnout.

Zdroj: Umax

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek