Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Samsung oznámil SSD se 3bitovými 3D V-NAND

09. 12. 2014

09. 12. 2014

Jde o modely 850 EVO s kapacitami 120 GB až 1 TB, slibovanými rychlostmi přenosu dat před 500 MB/s a zárukou 5 let.

V úvodu si odbuďme několik nudných čísel o životnosti (1,5 milionů hodin), hardwarové podpoře 256bitového AES šifrování, velikosti vyrovnávací paměti (256 MB u 120GB, 512 MB u 250GB / 512GB a 1 GB u 1TB varianty LPDDR2) či výkonech, které naleznete na obrázku. K životnosti dodejme, že každý den má bez problémů disk zvládnout zapsat 80 GB dat po dobu celých 5 let, den po dni.

Nyní pojďme k o něm 3bitovým 3D V-NAND pamětem. Nové 3bitové paměťové čipy jsou 32vrstvé (vrstvy jsou nad sebou – odkaz na 3D, protože paměťové vrstvy nejsou pouze sériově vedle sebe či za sebou), což má urychlovat výkon při zápisu a umožnit narůst kapacity a samozřejmě lepší spotřebu při stejné ploše v porovnání se staršími technologiemi. 2bitové čipy při tom měly 24 vrstev. Ilustrační video myšlenku popisuje vcelku pregnantně.

Pro ilustraci pokroku uveďme, že za posledních 15 let se výrobní proces paměťových čipů zmenšil ze 120nm na 19nm, přičemž kapacita narostla 100krát.

Zdroj: TechPowerUp, Samsung

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek