Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Unboxing a rychlý test Hammer Iron 3 – tělo chlapa, srdce sraba?

Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

17. 03. 2020

17. 03. 2020

Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Hammer Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

Klasický unboxing bez komentáře nabízíme pro zajímavost, abyste viděli, jak telefon vypadá a co balení obsahuje. Moc toho není. Naopak na první pohled budí dojem robustního kvalitního stroje. Je tomu tak?

Tank s motorem z trabantu

Asi tak nějak můžeme shrnout náš dojem z telefonu. Výrobce jej “zabil” slabým procesorem a zejména malou RAM pamětí. 1 GB není nic moc (spíš nic) a 4jádrový 1,3GHz procesor zrovna neexceluje, naopak v testech jej poráží levnější Iron 2. To asi kvůli malému rozlišení displeje?

V reálu nám třeba u Iron 2 vadí jen velmi obtížná možnost hraní banální hry Climb Hill Racing 2, která se pro časté reklamy dříve nebo později sekne a telefon zahltí. Tu Iron 3 zvládá lépe, s větším přehledem snad pro novější Android (6 vs. 9). Pokud se ale rozvášníte, tak u 3D her pohoříte. Shell racing se nám na Iron 3 nepodařilo vůbec spustit, naopak na Iron 2 ano, byť v mizerné kvalitě a opět s velkými rezervami.

  Hammer 3 Hammer 2
PCMark for Android
Work 2.0 N/A N/A
Storage 2 826
Výdrž baterie (Work 2.0) 13 h 8 min.
GFX Bench 5 (OpenGL)
Aztec Ruins (Normal) N/A N/A
T-Rex 431,9 630,4
T-Rex (battery) 556,2 min. 357,5 min.
Antutu Go
Score 38 452 45 196

Výhodou oproti staršímu modelu je bez diskuse 16GB úložiště a bez pochyb lepší fotoaparát a také mnohem podařenější displej, hl. co se jasnosti týče.

Ta je u Iron 2 mizerná. U toho navíc občas padají aplikace a jeho spolupráci s micro SD kartou lze označit spíše za nespolupráci. Jednu rychlou zcela “odpálil” a s druhou zas často padají aplikace. Takže jako rozšíření chabých 8 GB prakticky nelze použít, pouze jako výměnné médium pro fotografie a třeba pro offline mapy.cz. Podobné problémy nás s Iron 3 netrápily.

K TÉMATU  Recenze Umax VisionBook 10Wi-S – zapouzdřený cestovatel

Rozdíl velikosti je patrný, hmotnost činí 240 g (Iron 3) a 195 g (Iron 2).

Slibovanou odolnost jsme nezkoušeli, protože telefon nebyl půjčený, ale koupený. V průběhu asi 2denního používání jsem se rozhodl jej vrátit coby neadekvátní upgrade z Ironu 2, protože mu jednoduše (opět) chybí výkon. Nicméně po zkušenostech s jinými telefony této značky bychom se o pevnost a těsnost nebáli. Co slibuje, věřme, dokáže. Odolnost IP68 garantuje ponoření do hloubky 1,5 m na 30 minut bez újmy. Pád z 1 m ustojí kde co.

Výdrž akumulátoru s kapacitou 4 400 mAh také logicky převyšuje bídu 2 400 mAh u Ironu 2, zde bychom se bez nezničitelné powerbanky neobešli. Také nemusíte po prvním spuštění půl hodiny deaktivovat různé aplikace, které nechcete (jako u Iron 2). Nainstalovaný Android 9 Go je opravdu prakticky holý, což kvitujeme.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek