Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Windows 10 nabídnou předinstalované komerční hry a 6 různých verzí

17. 05. 2015

17. 05. 2015

Oficiální uvedení finální verze Windows 10 se blíží a Microsoft přitvrzuje, tak například na ně uživatele upozorní prostřednictvím aktualizace starších Windows. Aby ne, když je některým nabídne zadarmo. Dnes si můžeme přečíst další zajímavosti.

V prvé řadě se dočkáme hned šesti verzí operačního systému Windows 10 s již známými i novými přídomky:

  • Windows 10 Home – právě tato verze by měla být ta zdarma šířená pro domácí uživatele (Windows 7 Home Premium a Windows 8 / 8.1). Bude obsahovat nový prohlížeč Edge (náhrada IE, vychází z projektu s kódovým označením „Spartan“, který je již obsažen v posledních testovacích verzích). Nechybí ani DirectX 12.

TIP: Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

  • Windows 10 Prefessional a Windows 10 Enterprise – obdobná rozšíření jako u starších verzí Windows, směrující k nasazení v desktopech a pracovních stanicích ve firemním prostředí a ve velkých korporacích – vzdálená správa a mobilní přístup, pokročilá síťová řešení, více claudových funkcí pro centralizaci dat, propracovanější ochrana dat apod. Verze Professional bude nabízena zdarma pro majitele Windows 7 Professional, Ultimate a Windows 8 / 8.1 Pro. Velké korporace by pak za Windows měly platit stejně jako u Office či Adobe měsíční poplatek, tzn. nekupujete software, ale kupujete službu.
  • Windows 10 Education – určeno pro školy, univerzity, obohacené o vzdělávací a jiné programy a funkce užitečné v prostředí školství. Jiná bude též licenční politika.
  • Windows 10 Mobile pro koncové zákazníky a  Windows 10 Mobile Enterprise pro firmy.

TIP: Staňte se piloty rychlých vozů, aneb automobilové závody zcela zdarma

To ale není jediná novinka. Na Windows bologu se též objevila informace, že kromě Solitairu, Hledání min a karetní hry Srdce se máme těšit i na hru Candy Crush Saga (nyní existuje jen pro Windows Phone), která bude instalována  automaticky s upgradem Windows 10. Jde o klasickou aplikaci, která se sice tváří jako freeware, ale nabízí spoustu možností, co lze přikoupit pro lepší (?) herní zážitek. Následovat mají další hry od společnosti Kings, které najdete jistě ve Storu.

Windows 10 se na trh mají dostat již v červenci ve 111 jazycích a 190 zemích po celém světě.

Zdroje: TechPowerUp, Windows Blog

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek